Home page > Aktuality > Polní chirurgické týmy si v Kábulu předaly operační úkol

Polní chirurgické týmy si v Kábulu předaly operační úkol

30.5.2017 • V pátek 26. května se na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Kábulu uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti předání operačního úkolu mezi 19. a 20. polním chirurgickým týmem. Vojáci, kteří se vraceli do vlasti, dostali medaile za službu v misi Resolute Support.

Slavnostního nástupu se zúčastnil velvyslanec České republiky v Afghánistánu Miroslav Toman, velitel 14. úkolového uskupení plukovník gšt. Gabriel Kovács, velitel 6. slovenského kontingentu podplukovník Ladislav Kisel, ředitelka americké vojenské nemocnice ROLE 2 majorka Alhaja S. Giwa Falana a další hosté. Všichni výše jmenovaní ve svém projevu pozitivně hodnotili práci zdravotnického personálu v mnohonárodním prostředí i výbornou úroveň poskytované lékařské péče vojákům v zahraniční misi.

„Za dobu mého působení ve funkci velitele Úkolového uskupení jsem na práci polního chirurgického týmu slyšel jen slova uznání od nadřízených, na vaši odvedenou práci a profesionální přístup. Ostatně medaile udělená minulý týden slovenským ministrem obrany veliteli polního chirurgického týmu je toho čerstvým důkazem,“ ocenil velitel 14. úkolového uskupení plukovník gšt. Gabriel Kovács činnost českých a slovenských příslušníků 19. polního chirurgického týmu.

Během slavnostního rozloučení se uskutečnila také dekorace příslušníků 19. polního chirurgického týmu medailemi NATO Non-Article 5 za službu v misi Resolute Support v Afghánistánu a pamětními medailemi 14. úkolového uskupení.

Ceremoniál vyvrcholil podepsáním předávacího certifikátu velitelem 19. polního chirurgického týmu majorem Luďkem Hánou a převzetím operační odpovědnosti jeho nástupkyní, velitelkou 20. polního chirurgického týmu podplukovnicí Klárou Česlarovou.

Fotogalerie

Nahoru