Home page > Aktuality > "Padreho medicína"

"Padreho medicína"

Zdravotnická služba je bezesporu plná zajímavých osobností a totéž platí o službě duchovní. Když se spojí tyto dvě služby dohromady, můžete si být jistí nevšedním překvapením. Náš kaplan, nebo padre jak se v armádě běžně říká, kapitán Tomáš Altman je opravdu svéráz. Od roku 2002 je duchovním Církve československé husitské a od roku 2015 kaplanem Agentury vojenského zdravotnictví. Je ženatý a má tři děti. Má velice svérázný pohled na život, práci a smysl pro humor. Když měl popsat své oblíbené věci, tak uvedl toto:

Oblíbený film- T rexnádo vs. žralokonádo vs. Texas ranger

Oblíbené jídlo- zmrzlinové výpečky

Oblíbená knížka- Kamzíci v Jeseníkách za úsvitu i za soumraku

Oblíbená činnost- sledovat oblíbený film, jíst oblíbené jídlo a číst oblíbenou knížku v manželčině objetí.

A uznáte, že něco takového si opravdu jen tak někdo neoblíbí J

Mezi jeho koníčky patří kreslené vtipy. Ne že by je rád četl, ale on je sám maluje. Tuto zálibu s armádou poprvé intenzivně propojil v roce 2018 během nasazení v zahraniční operaci EUTM v Mali. Tehdy svým kolegům zpříjemňoval každý den v misi tematickým vtipem.   

Dnešní doba moc humorných chvil nepřináší a tak jsme ho požádali, aby se pokusil pobavit i Vás. Nechceme říkat, že nový vtip přineseme každý den. Berme to prozatím jako občasník a uvidíme, jak to našemu Padremu půjde od ruky. Berte jeho vtipy opravdu s nadhledem. Jsme také jenom lidi a i my si čas od času musíme udělat legraci sami ze sebe, ze současné situace, naší práce či dění kolem nás. A pokud platí, že smích léčí, tak nyní je pro něj ta správná chvíle.

Fotogalerie

Nahoru