Home page > Aktuality > Generál Zoltán Bubeník směřuje do čela Výboru náčelníků zdravotnických služeb NATO

Generál Zoltán Bubeník směřuje do čela Výboru náčelníků zdravotnických služeb NATO

Ve středu 6. prosince 2017 se v Bruselu uskutečnilo 48. zasedaní Výboru náčelníků zdravotnických služeb Severoatlantické aliance (COMEDS – Committee of the Chiefs of Military Medical Services in NATO). Plenárního zasedání se zúčastnil ředitel Agentury vojenského zdravotnictví Sekce podpory MO brigádní generál MUDr. Zoltán Bubeník, který byl v průběhu jednání zvolen předsedou výboru na příští tříleté období.
Generál Bubeník by měl nadále zastávat svoji současnou pozici, s tím, že od listopadu 2018 nahradí generálmajora Jean-Roberta Berniera a bude plnit řídící a koordinační úkoly organizace, zejména v době zasedání nebo při dokladech pro mezinárodní vojenský výbor. Jeho „pravou rukou“ se stane styčný důstojník maďarské zdravotnické služby, který bude po dobu tří let působit v Bruselu. 

„Zvolení do předsednictví této prestižní alianční organizace vnímám jako ocenění nejen pro Českou republiku, ale především pro naši zdravotnickou službu. V této oblasti dosahujeme dlouhodobě výtečných výsledků a potvrzuje se tím i dlouholetá spolehlivost v oblasti zdravotnické podpory,“ shrnul generál Bubeník.
Jmenování do předsednictví podle procedur Aliance podléhá ještě schválení Vojenského výboru NATO, které by se mělo uskutečnit do konce tohoto roku.

Nahoru