Home page > Aktuality > Do kurzů základní přípravy aktivních záloh nastoupili specialisté určení pro OBO Těchonín

Do kurzů základní přípravy aktivních záloh nastoupili specialisté určení pro OBO Těchonín

29.5.2017 • Dnes nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově dalších 11 nováčků aktivní zálohy a 9 účastníků dobrovolného vojenského cvičení k vykonání společného šestitýdenního základního výcviku. Spolu s nimi nastoupilo 33 příslušníků aktivní zálohy do základního kurzu – AZ specialista. Jde o příslušníky jednotky AZ Odboru biologické ochrany Těchonín Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví (AZ OBO Těchonín).

      

Specifikou základního výcviku pro tyto specialisty je zkrácení jeho vševojskové části na dva týdny ve Vyškově. Po něm následuje odborný výcvik přímo s příslušníky Agentury vojenského zdravotnictví. Cílem vševojskové přípravy je naučit tyto záložáky základním právům a povinnostem vojáka, zvládnout základní činnosti potřebné k přežití na bojišti a k boji, obsluhu a střelbu z pistole, ale i prověřit psychické, fyzické o morální předpoklady pro výkon vojáka.

       

 „Aktivní záloha Agentury vojenského zdravotnictví, konkrétně Odboru biologické ochrany Těchonín, je nesmírně specifickým prvkem aktivní zálohy jako takové. Na zájemce o službu jsou kladeny velmi vysoké odborné, psychické a fyzické požadavky,“ vysvětluje koordinátor pro jednotky AZ OBO Těchonín kapitán Tomáš Gröger a doplňuje: „Jedná se například o lékařský personál a nelékařský zdravotnický personál určený pro oddělení zabezpečení příjmu nízkoprahových nákaz, oddělení dočasné hospitalizace či oddělení intenzivní péče. Jsou zde místa také pro laboranty pracovišť biochemické, hematologické a mikrobiologické diagnostiky či farmaceuty, ale také třeba řidiče či kuchaře“.

     

Nahoru